nedelja 14.05.2017.
18:10

Srpski internacionalci su obeležili 32. kolo švajcarskog šampionata.

EPA/KEYSTONE/PETER KLAUNZER

Bazel je pre par kola već overio titulu u švajcarskoj Super ligi, danas su remizirali na svom stadionu protiv Tuna, na kraju je bilo 3:3, a junak utakmice bio je sprski napadač Dejan Sorgić.

On je upisao het trik, više o njegovom učinku sa današnjeg susreta u nastavku.

Nakon tog meča na "Sent Jakob Parku", okončan je i meč između Jang Bojsa i Lucerna, domaćin je slavio sa ubedljivih 4:1 (3:1), izvesno je da će u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Dvostruki strelac za ekipu iz Berna bio je srpski internacionalac Miralem Sulejmani.

Bivši igrač Ajaksa i Benfike je načeo mrežu gostiju nakon samo 10ak sekundi.

Odličnu akciju su sproveli fudbaleri Jang Bojsa, Rave je proigrao Sulejmanija, a ovaj je sa leve strane iz kaznenog prostora gostiju uputio strahovit udarac za 1:0.

Miralem Sulejmani Goal HD - Young Boys 1 - 0... by worldfoot

Ipak, gosti su samo sedam minuta kasnije poravnali preko Australijanca Jurića, ali je pre isteka pola časa igre na scenu ponovo stupio srpski internacionalac.

Rave je izveo slobodan udarac sa desne strane, ovoga puta Sulejmani odlično skače i glavom postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

Miralem Sulejmani second Goal HD - Young Boys 2... by worldfoot

Ubrzo nakon toga je Asale povisio prednost Jang Bojsa na 3:0, a konačan rezultat je nakon 15 minuta igre u nastavku postavio Frej, na asistenciju Miralema Sulejmanija.

Proleteo je bivši omladinac Partizana po desnoj strani, uspeo da stigne loptu i pošalje je ka Freju, koji je sa metar pogodio praznu mrežu Lucerna.

Michael Frey Goal HD - Young Boys 4 - 1 Luzern... by worldfoot

Sjajna partija Sulejmanija, postigao je danas i svoj osmi gol u švajcarskom šampionatu, a ima ubeležene i tri asistencije ove sezone.