Srbi blistaju u Kini - Lazović vodi Peking ka eliti, Rakić opet rešetao!

nedelja 16.08.2015.
12:40

Takmičenje u drugoj ligi Kine polako ulazi u završnicu, a Stanojevićev Peking ređa pobede i ima sve veće šanse za plasman u elitno društvo. Antićev Hebei doživeo poraz i udaljio se od tog cilja... Đorđe Rakić ponovo efikasan.

partizan.rs
partizan.rs

Ovog vikenda na programu su mečevi 22. kola, a ekipa Pekinga koju sa klupe predvodi Aleksandar Stanojević juče je sa 2-1 savladala Đangsi Lijanšeng sa 2-1 i učvrstila se na drugom mestu na tabeli, koje vodi u prvoligašku konkurenciju.

Junak pobede Stanojevićevog tima bio je bivši napadač Partizana Danko Lazović, koji je posle vođstva gostiju najpre iz jedanaesterca izjednačio u finišu prvog poluvremena, da bi na samom startu drugog postigao još jedan gol za preokret i trijumf svog tima - 2:1.

Dva gola juče je postigao i Đorđe Rakić. Bivši napadač Crvene zvezde je doneo bod svojoj ekipi Ćingdao Hainiju, koja je na svom terenu igrala 2-2 protiv Peking Tehnolodžija. Baš kao i Danko Lazović, Rakić je prvi gol postigao iz jedanaesterca, a u 50. minutu je doneo i vođstvo svom timu, koje ekipa Ćingdaa nije uspela da sačuva.

Djordje Rakic

U isto vreme, Antićev Hebei je doživeo poraz na gostovanju Dalijen Aerbinu rezultatom 1-0, pa je ostao na 35 osvojenih bodova, uz jedan meč manje.

Osam kola pre kraja, na tabeli vodi Janbijan sa 47 bodova, ispred Stanojevićevog Pekinga sa 40 i Harbin Jutenga sa 39.