Sporting ubedljiv na Markecovom debiju

Autor: Boban Filipović
subota 10.09.2016.
21:17

'Lavovi' su se vratili na lidersku poziciju portugalske Primeire pošto su savladali Moreirense sa 3:0.

twitter.com/Sporting_CP

Puleni Žorža Zezuša su poveli u 27. minutu igre golom  Želsona Martinsa, a već sedam minuta kasnije gosti su ostali sa igraem manje zbog drugog žutog kartona Neta, pa je zeleno-belima posao bio olakšan.

U nastavku su dvojica napadača koji su ovog leta stigla na 'Alvelade' upisala svoj prvenac u dresu Sportinga. Džoel Kempbel je u 52. minutu duplirao prednost 'Lavova', a četiri minuta kasnije upisao se i Bas Dost za konačnih 3:0.

Na isteku sata igre Žezuš je bacio u vatru Lazara Markovića, naš reprezentativac je ušao umesto strelca prvog gola na meču Želsona Martinsa. Trener 'Lavova' je odlično upoznat sa Markecovim kvalitetima iz vremena dok su sarađivali u Benfiki i nadamo se da će mu minutaža rasti kako vreme bude odmicalo.

Raća Petrović nije bio u protokolu za ovaj meč.

Sporting ima maksimalnih 12 bodova iz prva četiri kola i ponovo je lider na tabeli portugalskog šampionata.