Sporting slavio u Bragi, het-trik Basa Dosta

Autor: Boban Filipović
nedelja 30.04.2017.
21:02

Na krilima raspucanog holandskog napadača, lisabonski 'Lavovi' su izvojevali pobedu kojom su praktično osigurali trće mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

EPA/MARIO CRUZ

Dobar i sadržajan meč u Bragi, posle dosta uzbuđenja lisabonski Sporting je slavio sa 3:2.

Domaći su poveli preko Roberta Orte u ranoj fazi meča i sa minimalnom prednošću otišli na odmor. Posle pola sata igre gosti su imali veliku šansu da izjednače, ali je kapiten Adrijen Silva promašio penal.

Međutim, u nastavku je viđen preokret i 'one man show' sa Basom Dostom u glavnoj ulozi.

Robusni Holanđanin je nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu poravnao na 1:1, a 15-ak minuta pre kraja dovodi 'Lavove' u vođstvo.

U 79 minutu utakmice novo izjednačenje, Fonte je savladao Ruija Patrisija, ali Dost pet minuta kasnije i treći put pronalazi put do mreže za konačnih 2:3.

Srpski internacionalci Lazar Rosić i Nikola Stojiljković su bili strateri za Bragu, Rosić  je odigrao ceo meč i zaradio žuti karton, dok je Stojiljković zamenjen sredinom prvog poluvremena pri rezultatu 1:1.

U prilogu pogledajte sve golove sa utakmice i stanje na tabeli.