ponedeljak 29.02.2016.
23:40

'Lavovi' nisu uspeli da dođu do pobede ni sa igračem više, tako da će biti izuzetno zanimljivo u nastavku šampionata.

BETA/AP Photo/Lefteris Pitarakis

Nakon što je Porto savladao ekipu Belenenšeša u gostima, rezultatom 2-1, pobedila je i ekipa Benfike.

'Orlovi' su golovima Žonasa u 5. i 76. minutu slomili otpor Uniao Madeire i tako pobedom rezultatom 2-0 došli do veoma važna tri boda u borbi za odbranu šampionsku titulu.

Ekipa Sportinga nije da uspela da odgovori na pobede svojih glavnih konkurenata i 'saplela' se na gostovanju ekipi Vitorije Gimaraeš, gde je odigrala nerešeno rezultatom 0-0.

Ekipa Žorža Žezusa nije uspela da dođe do novog trijumfa u šampionatu, uprkos činjenici da su od 74. minuta imali igrača više nakon što je isključen fudbaler domaćih Jozue Sa.

Lisabonski 'Lavovi' sada imaju jedan bod više u odnosu na ekipu gradskog rivala Benfike, kao i četiri boda u osnosu na trećeplasirani Porto.