Spartak se okliznuo u moskovskom derbiju!

subota 18.03.2017.
16:55

CSKA i Zenit će imati priliku da se približe Spartaku koji je na vrhu tabele, kako su "crveno-beli" remizirali sa Lokomotivom u gradskom derbiju.

screenshot - Youtube.com

Lokomotiva je na svom stadionu u Moskvi odigrala nerešeno 1:1 (1:0), sa aktuelnim liderom na tabeli ruske Premijer lige Spartakom.

Domaćin je poveo na derbiju, koji je sa tribina gledalo oko 28 hiljada gledalaca, strelac je bio iskusni Brazilac Ari, koji je svojevremeno branio boje i Spartaka.

Odlično je Ari skočio nakon vrlo dobrog centaršuta Ignatjeva sa desne strane i glavom savladao Rebrova.

To je bio i jedini gol u prvih 45 minuta, a u nastavku trener domaćih Semin umesto iskusnog hrvatskog internacionalca Vedrana Ćorluke, na teren uvodi srpskog fudbalera i bivšeg igrača Nice Nemanju Pejčinovića.

Ipak, ta izmena nije donela mnogo dobrog domaćem sastavu, kako je Spartak samo šest minuta kasnije poravnao rezultat preko holandskog reprezentativca Kvinsija Proumsa.

Fina akcija gostiju, lopta dolazi do napadača Ze Luiša, on grudima proigrava brzonogog Holađanina, koji izbija sam pred golmana Giljermea i lako ga vara za 1:1.

Do kraja nije bilo golova, Spartak ostaje prvi sa 45 bodova, dok je Lokomotiva čak 10. sa 18 bodova manje.

Prvi pratioci Spartaka, moskovski CSKA i Zenit imaju po 36 bodova, ali tek igraju svoje utakmice 20. kola.