nedelja 12.03.2017.
16:27

Izgleda da će titula ove sezone u ruskoj Premijer ligi otići u Moskvu, kako je Spartak postao usamljen u vrhu.

EPA/SRDJAN SUKI

Fudbaleri moskovskog Spartaka slavili su na svom stadionu u Moskvi rezultatom 1:0 (0:0), protiv Anžija iz Mahačkale.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a nakon samo četiri minuta igre bivši fudbaler Crvene zvezde Tomas Fibel, koji sada brani boje Anžija, je zaradio žuti karton.

Bratski klub beogradskih "crveno-belih" dolazi do vođstva u 67. minutu preko ruskog reprezentativca Samedova.

Krilni fudbaler je odlično ispratio cenatršut Dimitrija Kombarova sa leve strane, pobegao odbrani i glavom matirao Jurčenka.

Do kraja nije bilo promene rezultata, te je Spartak ostao na čelu tabele.

Njihov najbliži pratilac, ekipa Zenita, danas je poražena u Permu od ekipe Amkara sa minimalnih 1:0 (1:0).

Domaći su poveli u 33. minutu preko Gigolaeva.

Pokušao je Lučesku da razdrma ekipu uvođenjem Maka, Jusupova i kapitena srpske reprezentacije Branislava Ivanovića, uspeo je donekle u tome, kako je neposredno nakon ulaska našeg reprezentativca Kokorin uspeo da pogodio stativu.

To je ujedno bila i najbolja prilika Zenita za poravnanje rezultata, nisu uspeli da zatresu mrežu Amkara, te su doživeli treći poraz ove sezone.

Spartak sada ima osam poena viška u odnosu na ekipu iz Sankt Petersburga, koja je na drugom mestu izjednačena sa moskovskim CSKA, sa 36 bodova.