16:38

Monako nemilosrdan na svom terenu

BETA/AP Photo/Francois Walschaerts

Ekipa Leonarda Žardima je nastavila sa dobrim partijama u Ligi 1.

'Razgoropađeni' Monako je, na svom 'Luj II' stadionu, do nogu potukao ekipu Tuluza, rezultatom 4-0.

Meč u kneževini je protekao u znaku portugalskih fudbalera, koji su postigli 3 pogotka na ovom meču.

Goste sa juga Francuske je 'otvorio' Bernardo Silva, pogotkom u 28. minutu. Monako je do poluvremena duplirao prednost, preko Fabija Koentraa, u 36. minutu.

Gosti su imali šansu da se vrate u život u 39. minutu, ali Ben Jeder nije uspeo da realizuje jedanaesterac.

Domaći tim je nastavio u istom ritmu i u nastavku susreta. Najpre je Argentinac, Guido Kariljo postigao pogodak u 70. minutu.

Tačku na ovaj meč, stavio je Elder Košta, pogotkom u 93. minutu meča.

U poraženom timu, srpski reprezentativac Uroš Spajić je odigrao ceo meč, dok je Aleksandar Pešić u igru ušao u 80. minutu.

Monako se ovom pobedom 'odlepio', i zauzima drugo mesto na tabeli, dok je Tuluz na pretposlednjem mestu.