SP (U20) - Šok za "Gaučose" i Ganu na startu!

subota 30.05.2015.
11:49

Utakmicama u grupama "A" i "B" u subotu je počelo Svetsko prvenstvo za igrače do 20 godina koje se igra na Novom Zelandu. Na startu takmičenja tri remija i dva iznenađenja koja su priredile selekcije Paname i Argentine.

fifa.com
fifa.com

Duelom Novi Zeland - Ukrajina u subotu je u Oklandu otvoreno Svetsko prvenstvo za igrače do 20 godina na kojem će učestvovati i selekcija Srbije.

Prva utakmica u grupi "A" između domaćina i Ukrajine završena je bez golova a kao najvažniji podatak ističemo da je na tom meču postavljen novi rekord po broju gledalaca na jednoj fudbalskoj utakmici u Novom Zelandu. Premijernom meču na Mundijalitu prisustvovalo je 25.000 ljubitelja fudbala.

U drugom susretu prvog kola u grupi "A" Sjedinjene Američke Države stigle su do pobede nad Mjanmarom ali mnogo teže nego što je to bilo ko očekivao.

"Jenkiji" su slavili rezultatom 2:1 (1:1) a podsećanja radi Srbija je selekciju Mjanmara krajem marta tukla sa 6:0 na stadionu Čukaričkog. Strelci za Ameriku bili su Maki Tol u 17. i Emerson Hindman u 56. minutu, dok je prvenac na Mundijalitu za selekciju Mjanmara postigao Jan Naing O.

Favoriti u grupi "B" nisu otvorili šampionat na očekivan način. Verovalo se da će Argentina i Gana imati lak posao u duelima sa Panamom i Austrijom ali je posle prvog kola svakoj reprezentaciji otišao po bod.

Argentina je i pored dva vođstva zahvaljujući golovima Anhela Koree na kraju remizirala sa Panamom rezultatom 2:2 (1:1). Hamal Rodrigez postigao je fantastičan gol za Panamu dok je u junaka izrastao Fidel Eskobar koji je u 84. minutu doneo prvi bod ovoj centralnoameričkoj selekciji.

Druga utakmica u grupi "B" odigrana je na "Regionalnom stadionu" u Velingtonu gde je Austrija umalo uzela "skalp" selekciji Gane. Golom Bernda Gšvidla Austrija je držala prednost sve do 91. minuta ali je onda Jo Jeboa postavio konačnih 1:1 udarcem sa bele tačke.

Golove sa današnjih utakmica možete pogledati OVDE!

4. Gana 1 0 1 0 1:1 1

Podsećamo da reprezentacija Srbije svoju prvu utakmicu na Mundijalitu igra u nedelju od 06.00 po srednjeevropskom vremenu protiv selekcije Urugvaja.