SP (U20) - Rutina Portugalaca, Mali najveće iznenađenje!

nedelja 31.05.2015.
12:09

Pored našeg meča, odigrane su još tri utakmice danas na Svetskom prvenstvu na Novom Zelandu, a najveći pobednik jeste ekipa Malija.

fifa.com
fifa.com

Igrane su utakmice u grupama C i D, Srbija je, kao što sigurno znate, izgubila svoju utakmicu od Urugvaja, a evo kako je bilo u ostalim mečevima.

U našoj grupi D, Mali je zabeležio do sada najveće iznenađenje savladavši reprezentaciju Meksika sa 2:0, pa nakon prvog kola zajedno sa Urugvajom imaju po tri boda, dok su Srbija i Meksiko na začelju bez osvojenih bodova.

Golove za Mali postigli su Traore i Gbakle u 76. i 79. minutu meča. Zanimljivo da je na ovoj utakmici viđeno čak 3 crvena kartona, dva za Meksiko i jedan za Mali.

Ekipa Malija se u narednom kolu sastaje sa Srbijom, Meksiko ide na noge Urugvaju.

U okviru grupe C takođe smo videli dve pobede.

Portugal kao jedan od favorita za osvajanje titule nije imao mnogo problema protiv ekipe Senegala, na kraju je bilo 3:0 golovima Martinsa, Silve i Santoša, a rezultat je mogao da bude dosta ubedljiviji da su Evropljani iskoristili svoje šanse u ovom meču.

U ovoj grupi igrali su Katar i Kolumbija, a pobedu je odnela južnoamerička ekipa golom Rodrigeza u 24. minutu meča.