petak 10.02.2017.
22:47

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su na otvaranju 22. kola španske Primere.

EPA/ALEJANDRO GARCIA

Ekipa iz San Sebastijana dobila je Espanjol sa 1:2 (1:1) i tako još jednom pokazala da će se do kraja boriti za mesto koje vodi u Ligu Šampiona.

Poveli su gosti preko bivšeg fudbalera Arsenala Karlosa Vele u 26. minutu susreta.

Reprezentativac Meksika prihvatio sjajan pas Injiga Martineza i lako savladao Dijega Lopeza za 0:1.

Ipak, domaćin se vraća za manje od 10 minuta, Perez je savladao Rulija nakon sjajnog pasa Rejesa i dve fantastične finte, kojima je "po burek" posla dvojicu fudbalera Sosijedada.

To je bilo sve od golova u prvih 45 minuta, a nakon 15ak minuta igre u nastavku, gosti vraćaju prednost.

Strelac je bivši igrač madridskog Reala Asijer Iljaramendi i to nakon fantastičnog udarca sa preko 20 metara od gola Dijega Lopeza.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat susreta na "Fernandez Borbalanu", Sosijedad je sada četvrti sa 41 bodom, dok je Espanjol osmi sa devet bodova manje.