Sosijedad slavio u Andaluziji i preuzeo četvrto mesto!

petak 03.03.2017.
22:40

Fudbaleri tima iz San Sebastijana slavili su na gostovanju Betisu na premijeri 26. kola španske Primere.

EPA/Jorge Zapata

Sosijedad igra jako dobar fudbal ove sezone, a svoju 15. pobedu upisali su na "Benito Viljamarinu".

Savladali su Betis u veoma atraktivnom susretu u Sevilji, na kraju je bilo 2:3 (1:2) u korist Sosijedad.

Poveli su gosti već u devetom minutu preko Hona, koji je izbio sam pred golmana Betisa, nakon sjajnog pasa Iljaramendija.

Ipak, sedam minuta kasnije Mandi poravnava i to polumakazicama. Sjajan gol Alžirca nakon centaršuta Sebaljosa sa desne strane.

Igrao se 26. minut, kada su gosti došli do novog vođstva, Odriozola je ostavio loptu Prijetu, a ovaj je snažnim udarcem poslao pravo u ćoše gola domaćeg sastava.

To je bilo sve od golova u prvom poluvremenu, a nakon 20 minuta igre u nastavku Betis ponovo dolazi do izjednaćenja.

Iskusni Ruben Kastro je centrirao, na pravom mestu našao se Sarabija.

Samo sedam minuta kasnije, ponovo vode gosti. Ojarzabal je centrirao sa leve strane, Ćabi Prijeto se odlično bacio, zahvatio loptu glavom i poslao je majstorski u dalji ugao, za svoj drugi gol na meču.

Do kraja nije bilo promene, Sosijedad je preskočio Atletiko i sada je četvrti sa dva boda više, ali i utakmicom manje, dok je Betis 14. sa 27 bodova, što je 21 manje od večerašnjih rivala.