Sosijedad rutinski sa Hihonom, ponovo su na mestu koje vodi u Ligu Evrope

ponedeljak 10.04.2017.
22:35

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su na svom terenu u poslednjoj utakmici 31. kola španske Primere.

EPA/JUANJO MARTIN

Ekipa iz San Sebastijana trijumfovala je na "Anoeti" rezultatom 3:1 (2:0) i tako se popela na poziciju šest na tabeli.

Poveli su već u trećem minutu, kada je mrežu gostiju zatresao najbolji strelac ekipe Vilijan Žoze.

Iskusni Ćabi Prijeto je centrirao sa desne strane, pogodio je "u trepavicu" usamljenog Brazilca, koji postiže svoj 10. gol ove sezone.

Nekin 25 minuta kasnije, ponovo je Prijeto bio u ulozi asistenta, dubinskom loptom po sredini je pronašao Huanmija, a ovaj je našao prostora za šut i udarce u bliži ugao matirao golmana gostiju za 2:0.

To je bilo sve od golova u prvom delu, a u 77. minutu Juri Berčiče overava pobedu domaćina, pogotkom na asistenciju Zurutuze.

Gosti su došli do počasnog pogotka u 87. minutu, preko Eldersona.

Sosijedad je sada na šestom mestu na tabeli Primere, imaju 52 boda, dok je Hihon prvi ispod crte sa pet bodova zaostatka u odnosu na Leganjes, koji je u sigurnoj zoni.