subota 10.12.2016.
18:11

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su na domaćem terenu protiv Valensije u okviru 15. kola Primere.

Beta/AP Photo/Alvaro Barrientos

Ekipa iz San Sebastijana slavila je rezultatom 3:2 na "Anoeti" i tako ostavila goste sa "Mestalje" bez trijumfa i sedmi put uzastopce.

Poveli su domaći preko najboljeg strelca Vilijan Žozea već u drugom minutu susreta.

Na 2:0 je povisio ponovo Vilijan Žoze, koji je tako upisao svoj deveti gol ove sezone u Primeri.

Dani Pareha se postarao da se gosti vrate u meč do poluvremena, kako je uspešno realizovao jedanaesterac u 36. minutu.

U nastavku, na isteku jednog časa igre, Karlos Vela je imao šansu da reši pitanje pobednika, ali je bio neprecizan sa bele tačke.

Gosti to nisu umeli da kazne već je Kanselo zaradio drugi žuti karton u 82. drugom minutu i tako ostavio Prandelija sa igračem manje na terenu.

Real Sosjedad je to umeo i da kazni, poveli su sa 3:1 u prvom minutu nadoknade preko Huanmija.

Ipak, preko Bakalija gosti vraćaju dramu u meč, ali je ostalo na tome kako nisu smogli snage da u narednih par minuta ozbiljnije priprete i eventualno dođu do boda.

Valensija će sutra navijati za Espanjol, kako se nalaze na 17. mestu na tabeli sa istim brojem bodova kao i Sporting Hihon, koji sutra gostije u Kataloniji, dok je Real Sosijedad na fantastičnom četvrtom mestu sa 26 bodova.