18:27

Loš dan za srpske predstavnike u Čempionšipu i njihove ekipe.

Beta/AP Photo/Scott Heppell

Serija pobeda Njukasla prekinuta je danas, u 18. kolu Čempionšipa!

''Svrake'' su na svom terenu iznenađujuće poražene od Blekburna rezultatom 1:0, a naš reprezentativac Aleksandar Mitrović je prekinuo svoju seriju mečeva u kojima se redovno upisivao u strelce
.

On je danas dobio prednost u odnosu na Dvajta Gejla, zaigrao je od prvog minuta, ali nije uspevao da donese prednost svom timu.

Golova nije bilo sve do 75. minuta, a onda je Čarli Mulgrev šokirao domaće navijače, vodećim pogotkom za ekipu Blekburna.

Tek nekoliko minuta kasnije, Rafa Benitez je u igru uveo najboljeg strelca lige Dvajta Gejla, koji je do kraja igrao u tandemu sa Mitrovićem, ali je bilo premalo vremena da njihova saradnja dođe do izražaja.

Ovo je ukupno četvrti potaz Njukasla u sezoni, ali su ''Svrake'' i dalje na prvom mestu na tabeli, sa dva boda više od Brajtona.

Blekburn je ovim trijumfom pobegao iz ''opasne zone'' i sada ima 19 osvojenih bodova.

Uspeha danas nije imao ni Slaviša Jokanović, trener Fulama, čiji je tim poražen sa 2:1 na gostovanju Brajtonu.

Golom Mekdonalda u 18. minutu Fulam je imao vođstvo, sve do 52. minuta kada je Beldok najavio preokret. Isti igrač je u 79. minutu asistirao Mareju za potpuni preokret - 2:1.

Posle ovog poraza, Fulam je ostao na 10. mestu sa 25 bodova.