Golom Sudanija u 93. minutu, 'Modri' su oborili Hajduka na pleća u Splitu.

hajduk.hr
hajduk.hr

U 20. kolu HNL-a na programu je bio najveći derbi hrvatskog fudbala.

Hajduk je na svom 'Poljudu' ugostio zagrebački Dinamo, a utakmica je završena rezulatom 0:1.

Jedini gol na meču pao je u trećem minutu sudijske nadoknade, postigao ga je Alžirac El Arbi Sudani.

'Bili' su derbi završili sa igračem manje, pošto je u 97. minutu crveni karton dobiio Lorenco Šimić.

Gosti su bili za klasu bolji rival na terenu, osetno više imali loptu u svom posedu, uputili ček devet udaraca u okvir gola rivala, naspram samo jednog Hajduka. Golman domaćina Stipica je bio na dobrom putu da izraste u junaka derbija, ali mu je Sudani "skinuo krunu".

Aktuelni hrvatski šampion je ovom pobedom prišao vodećoj Rijeci na tri boda zaostatka, ali lider danas na svojoj 'Kantridi' ima priliku da se vrati na plus šest ukoliko savlada Istru iz Pule.