22:47
Izvor: Beta

Fudbaleri Leganjesa pobedom su počeli svoju debitantsku sezonu u najjačem rangu španskog fudbala.

deportivoleganes.com

Leganles je večeras u gostima sa 1:0 (0:0) pobedio Seltu, a strelac jedinog pogotka bio je Viktor Dijas u 74. minutu.

Gosti su do gola stigli posle dobre akcije nakon kornera s leve strane. Najviši u skoku na ivici kaznenog protora bio je Darvin Maćis, koji je prosledio do Dijasa, koji je prevario golmana Serhija Alvaresa.

Iako je Selta imala više od 60 odsto poseda lopte i 10 udaraca ka golu rivala, samo je jednom ozbiljno uspela da ugrozi gol Žona Serantesa, ali je Jago Aspas početkom drugog poluvremena bio za malo neprecizan.

Srpski internacionalac Nemanja Radoja nije bio u protokolu za večerašnji meč pošto se još uvek oporavlja od povrede.

Leganjes će u narednom kolu dočekati Atletiko Madrid, dok će Selta gostovati Real Madridu.