Slavlje u derbiju, Viljareal ne odustaje od LŠ

petak 07.04.2017.
22:36

U direktnom duelu koji je odlučivao o učesnicima evropskih kvalifikacija, Viljareal je savladao Atletik Bilbao sa 3:1.

EPA/JESUS DIGES

Ekipa Viljareala je danas uspela da savlada Atletik Bilbao sa 3:1 (1:1) i da na taj način upiše veoma bitne bodove u nastavku borbe za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Sada je Viljareal na samo 4 boda od Sevilje koja igra očajno, pa nije isključeno da bi "Podmornica" mogla da stigne i do 4. mesta na tabeli.

Igrao se 17. minut kada je Viljareal došao do prednosti od 1:0 golom Ruiza, prethodno je Kastiljeho napravio dar-mar u šesnaestercu gostiju.

Ipak, samo tri minuta kasnije, gosti preko Laporta stižu do izjednačenja nakon kornera koji je izveo Benjat.

Odmah na startu drugog poluvremena Bakambu dovodi Viljareal do nove prednosti. Sorijano ga je proigrao, Bakambu nije bio u nedozvoljenoj poziciji, uspeo je da ponese na leđima protivničkog igrača i da savlada golmana Bilbaa za 2:1.

Konačan rezultat postavio je Adrian nakon slobodnog udarca i dodavanja Ruiza glavom.

Viljareal je ostao i sa igračem manje kada je Viktor Ruiz morao ranije na tuširanje, dobio je direktan crveni karton u 74. minutu nakon veoma neopreznog starta. Ipak, Bilbao nije uspeo da se izvuče iz ove situacije.