Slavlje na Sardiniji, Kaljari bolji u uzbudljivom finišu!

ponedeljak 26.09.2016.
23:04

Zanimljivu borbu vodile su ekipe Kaljarija i Sampdorije večeras u poslednjoj utakmici šestog kola italijanske Serije A.

Sportske.net

Ekipa Sampdorije nastavila je sve dužu seriju poraza u domaćem šampionatu.

Četvrti neuspeh u nizu pretrpeli su večeras na gostovanju ekipi Kaljarija na Sardiniji, gde je domaćin u uzbudljivom finišu slavio sa 2:1.

Trijumf Kaljarija najavio je Žoao Pedro, koji je u 37. minutu postigao vodeći gol, posle odličnog prodora i asistencije Padoina sa leve strane - 1:0.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do same završnice, konkretno do 86. minuta, kada je Bruno Fernandes doneo izjednačenje Đenovljanima.

Činilo se tada da će meč biti okončan podelom bodova, ali dva minuta kasnije veliki kiks golmana gostiju Vivijana, koji je istrčao u prazno tokom jedne kontre domaćina, a ovaj poklon je iskoristio Federiko Melkijori, koji je akciju završio plasiranjem lopte u praznu mrežu - 2:1.

Pobedonosni gol možete da vidite OVDE.

Kaljariju je ovo druga pobeda u sezoni i sada ima ukupno sedam bodova, jedan više od večerašnjeg rivala.

Podsetimo, ranije večeras, Atalanta je kao gost lako savladala Krotone sa 3:1, a više o tom meču čitajte OVDE.