Skandal na Kopa Amerika - Igralo se dok šampion ne pobedi

Autor: Boban Filipović
subota 11.06.2016.
16:34

Bolivijci imaju sva prava ovog sveta da stave na stub srama američkog arbitra Marufa, jer je njegova skandalozna odluka direktno doprinela njihovom porazu od Čilea u drugom kolu grupne faze.

BETA/AP Photo/Natacha Pisarenko

Arturo Vidal je početkom drugog poluvremana doveo 'La Rohu' u vođstvo, zatim je rezervista Kampos poravnao golčinom iz slobodnjaka nakon sata igre, posle regularnih 90 minuta rezultat je bio iznenađujućih 1:1,  a onda je sudija Marufo pokazao čak OSAM minuta nadoknade.

Međutim, ispravnije bi bilo reći da je glavni arbitar pustio da se igra dok aktuelni šampion ne da gol.

U 99. minutu, dakle kada je već isteklo vreme predviđeno za nadokandu, dosuđen je penal za Čile. Aleksis Sančez je sa desnog boka centrirao u sredinu, lopta je pogodila u rame defanzivca Bolivije Luisa Gutijereza, a položaj njegove ruke jasno svedoči da nije bilo P od penala.

Nema ovde opravdanja nikakvog za sudiju, lopta ide k ruci, a ne ruka ka lopti, igrač je sklonio podlakticu iza leđa, ali je ipak dosuđena najstroža kazna.

Pogledajte ovu situaciju u prilogu i uverite se da je Bolivija drastično oštećena, a Čile poguran do trijumfa, pošto je Arturo Vidal bio precizan sa kreča u desetom minutu nadoknade za konačnih 2:1.