Sjajne vesti za Juve stigle iz Udina - Nova titula na vidiku!

nedelja 03.04.2016.
14:29

Sedam kola pre kraja sezone u Seriji A, utisak je da se šampionska trka polako već privodi kraju!

BETA/AP Photo/Salvatore Laporta

Naime, u prvoj današnjoj utakmici 31. kola Serije A, drugoplasirana ekipa Napolija poražena je na gostovanju u Udinama, gde je domaći Udineze slavio sa 3:1, uz jedan neiskorišćeni jedanaesterac!

Trijumf ''Zebreta'', u čijim redovima je svih 90 minuta odigrao i naš Zdravko Kuzmanović, najavljen je u 14. minutu meča, kada je Badu oboren u kaznenom prostoru Napolitanaca, a precizan sa bele tačke bio je Bruno Fernandeš - 1:0.

Nije se dugo čekalo ni na odgovor gostiju, koji su deset minuta kasnije uspeli da izjednače, pogotkom svog najboljeg strelca Gonzala Iguaina. On je svoj 30. pogodak ove sezone u Seriji A postigao odličnim udarcem sa oko 17 metara od protivničkog gola, Karnezis je bio nemoćan - 1:1.

Još se nije stišala radost gostiju, a već je dosuđen još jedan penal za ekipu Udinezea! Ponovo je Bruno Fernandeš šutirao sa bele tačke, ali ovoga puta je njegovu nameru prozreo golman Napolija Gabrijel.

Međutim, čuvar mreže gostiju je u poslednjim trenucima prvog poluvremena napravio veliku grešku, poklonio je loptu domaćim igračima jednom nespretnom intervencijom, uz to je ostavio praznu, nebranjenu mrežu, što je Bruno Fernandeš iskoristio da prelepim udarcem sa oko 13-14 metara ponovo donese prednost domaćima - 2:1.

Očekivao se u nastavku novi odgovor ekipe Napolija, ali umesto toga, već u 57. minutu sjajna akcija Vidmera po desnoj strani, centaršut za Teroa, koji iz ''srca'' kaznenog prostora šalje loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Golove možete da pogledate OVDE.

Do kraja, najveću pažnju privuklo je isključenje Gonzala Iguaina u 75. minutu, kada mu je sudija pokazao drugi žuti karton zbog udaranja Felipea bez lopte.

Argentinac se nikako nije mirio sa ovom odlukom i saigrači su jedva uspeli da ga izvedu sa terena.

Posle ovakvog epiloga, Napoli je ostao na šest bodova manje od vodećeg Juventusa.