Sitiju dovoljno poluvreme!

Autor: Dragan Milosavljević
nedelja 19.04.2015.
16:30

Posle dva vezana poraza u prvenstvu, ekipa Manuela Pelegrinija je konačno upisala trijumf protiv Vest Hema.

Beta/AP Photo/Tim Ireland

Jou uvek su sveža sećanja iz gradskog derbija u kome je Junajted nadigrao "Građane". Pre tog poraza, Siti je izgubio i na gosotvanju od Kristal Palasa i sa ta dva poraza definitivno izgubio trku za titulu.

Uspeli su "Građani" da se oporave posle dva neuspeha i da savladaju ekipu Vest Hema sa 2-0.

Oba gola su viđena u prvom poluvremenu. Najpre je Kolins u 18. minutu postigao autogol kada je nespretno reagovao posle centaršuta Navasa, lobovao je svog golmana.

I kod drugog gola Navas je bio akter, ovoga puta je asistirao Agueru u 35. minutu koji povećao prednost na 2-0.

Golove sa  meča možete pogledati OVDE.

Posle vođstva od 2-0, Siti je rutinski igrao i mirno priveo meč kraju, mada su gosti imali nekih ozbiljnih napada.

U dresu domaćih, ceo meč je odigrao naš Aleksandar Kolarov i imao je jedan odličan pokušaj iz slobodnog udarca koji je završio malo pored gola.

Treba napomenuti da se u 75. minutu David Silva povredio i da je morao da napusti teren, umesto njega je ušao Samir Nasri.

Siti je ovom pobedom ostao u trci za poziciju koja vodi u LŠ, i nema sumnje da ih očekuje još dosta posla, a ekipa Vest Hema se nalazi u mirnoj luci.