Siti sustigao Liverpul na krilima Jaje Turea

Autor: Boban Filipović
subota 19.11.2016.
17:58

Jaja Ture je heroj dana na Ostrvu. Veliki "come back" veziste iz Obale Slnovače, sa dva gola je doneo pobedu 'Građanima' u južnom Londonu.

Beta/AP Photo/Jon Super

Liverpul bi vrlo lako mogao da izgubi lidersku poziciju pošto je remizirao bez golova sa Sautemptonom na 'Sen Merizu'.

'Redsi' su imali više od igre, duplo veći posed lopte, bili mnogo opasniji i agliniji, ali se mreže nisu tresle.

'Sveci' su bili lišeni pomoći Dušana Tadića koji je slomio nos na kvalifikacionoj utakmici za Mondijla u Rusiji između Srbije i Velsa, dok je Marko Grujić ceo meč presedeo na klupi za rezerve gostiju.

Mančester Siti se izjednačio sa Liverpulom po broju bodova zahvaljujući fenomenalnom Jaji Tureu, strelcu oba gola za 'Građane' prtovi Kristal Palasa na 'Selharst Parku'.

On se prvi put našao u startnoj postavi 'Građana' od kako je Pep Gvardiola preuzeo kormilo i u finišu prvog poluvremena posle duplog pasa sa Nolitom doveo goste u vođstvo.

Par minuta ranije kapiten Sitija Vensan Kompani je morao da napusti igru zbog nove povrede, Belgijanca baš bije maler.

Nakon dvadesetak minuta igre u nastavku Konor Vikam je poravnao rezultat, ali u finišu Ture svojim drugom golom donosi pobedu 'Građanima'. Bio je najsnalažljiviji pred golom 'Orlova' posle kornera koji je izveo De Brujne i postavio konačnih 1:2.

Rešrezentativac Srbije Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za goste iz Mančestera, delovao je uz levi bok i ostavio sasvim solidan utisak.

Lester je nastavio da posrće, aktuelni šampion Engleske je danas pao u Votfordu. 'Stršljenovi' su slavili rezultatom 2:1, a sva tri gola pala su u prvih 15 minuta utakmice.

Etjen Kapu je već nakon 33 sekunde doveo Votford u vođstvo, deset minuta kasnije Alvaro Pereira je golčinom duplirao prednost, da bi Rijad Marez sa bele tačke postavio konačan rezultat.

Šejmus Kolman je spasao Everton poraza od Svonsija na 'Gudison Parku', Irac je minut pre kraja izjednačio na 1:1. 'Labudovi' iz Velsa su vodili od finiša prvog poluvremena zahvaljujući golu Gilfija Sigurdsona iz penala, ali nisu izdržali do kraja i 13. kolo dočekaće kao fenjeraši.

Najveće iznenađenej priredio je Bornmaut, koji je odneo ceo plen iz Stouka. 'Trešnjice' su slavile minimlacem, jedini gol na meču postigao je Nejtan Ake sredinom prvog poluvremena zakucavši loptu glavom u mrežu nakon kornera, a tragičar 'Grnčara' je Bojan Krkić koji je promašio penal početkom drugog dela igre.

Sanderlend je vezao drugu pobedu, 'Crne mačke' su razbile 'Tigrove' na 'Stadionu Svetlosti' sa 3:0 na krilima 'starog lisca' Džermajna Defoa i 'vaskrslog' Viktora Aničebea. Defo je načeo goste desetak minuta pred odlazak na veliki odmor i došao do cifre od 150 golova u Premijer ligi, a Nigerijac ih je sa dva gola u nastvaku dokrajčio.

Današnji program završava se duelom između Totenhema i Vest Hema na 'Vajt Hart  Lejnu', podsećamo da su na premijeri Mančester Junajted i Arsenal podelili plen na 'Old Trafordu', a nakon 12. kola Čelsi bi mogao da preuzme lidersku poziciju pod uslovom da sutra slavi u Midlsbrou.

78 Komentara

Sunday, 20.11.2016
13:08

Nije mi samo jasno zašto napadate Gvardiolu. Čovek se držao svojih principa, zahtevao je da se izvini klubu i kada je to Jaja uradio, dao mu je da igra. Da Gvardiola smatra da je Jaja loš igrač, ne bi mu dao ni sada da igra.

Danijel Sturridge
02:57

Kutinjo se vracao na lalanino mesto i zbog toga smo gubili dubinu , zato je bolje resenje bilo da Danijel igra umesto Vajnalduma kad je Kutinjo vec morao da igra malo dalje od gola. Zadovoljan sam igrom , jedina mana su promaseni ziceri .

Red Demon
Saturday, 19.11.2016
23:45

Bez Lalane ne mozemo dobijati utakmice pa to ti je . Nema veze sutra Negredo 87 min. gol od precke vs Celzi za 1:0 i mi i dalje prvi :)

Stari
20:53

I posle kažu odbrana loša, a Karijus ništa nije odbranio danas!!!

äxwell
23:35

Jos Puel pre utakmice govori kako ce Sveci igrati svoju igru, da ce igrati fudbal. Ja se taman ponadao misleci ako to urade ovi ce ih razmontirati...Al nista od toga..Ekstremno oprezno su se branili..Jedino je Austin bio na sredini terena..Bukvalno Karijus nije imao posla.

Alex DeLarge
11:28

Brate, je l' bi ti tako poceo protiv Liverpula? Coveku trebaju bodovi jer je vec izgubio od Celsija proslo kolo kad je pokusao da proda svoju igru. Jednom se zeznes, drugi put naucis... I ja sam slusao price da ce Kutinjo preskociti, Firmino, ovaj onaj, pa eto njih u najjacem sastavu ponovo. Niko nije gadljiv na bodove, pogotovo u ovakvoj konkurenciji...

CZYNWA
20:34

Апелујем на уреднике да од сад раздвајају овакве текстове. Уђем у коментаре, да видим шта људи мисле о утакмици, а они се у 30 коментара свађају да ли је Гвардиола ретард или није.

AC Milan-najtrofejniji klub na svetu
21:11

Pa to je cilj ovakvih tekstova. I treba da bude polemike.

17:03

Tesko je odvojiti jedno od drugoga. I na tom posebnom tekstu ce se pisati o tim stvarima, jer svako pise sta hoce.

CZYNWA
22:03

Да, али нека полемишу они које то занима, а нама нека напишу посебан текст, да полемишемо о неким другим стварима.

tony zahirovic1234
19:57

Pep: Turea cu staviti u tim kadaa se njegov agent izvine prvo klubu, samom Tureu pa i menii... Laku noc TENK IS BACK!!

02:59
Tuesday, 22.11.2016
18:17

Zbog cegaa mi se izvinjavas...

14:47
19:55

Tako jeee, tenk Turee nas jedan jedini, ne mora nista da radi, ali 2 gola ce da strpa, HVALA TI TENK NAS. Sterling pokidao, koliko sam samo zivaca pokidao, i na kraju Tenk Turee doneo pobedu, klasa je klasa! Nismo zasluzili pobedu, 100% znaci, Palas je odlican bio, i naravno hejteri Gvardiole pricaju kako nijee autoritet? Ljudi pogledajte sta je covek sve napravio zabranio uneo, za svega par meseci boravka u Mancesteru, nijee do Pepaa onaj Seluk je za sve skoro kriv, i bas tu je Pep pokazao autoritet, nitii jedan trener se nije suprostavio ovim lopovima osim Pepaa! Ali hejteri su hejteri. Prvi sam branio Turea, i isplatilo se, on je nasee veliko pojacanje, samo nek se trudi, i to je to, tenk se vratio, na ovakvim utakmicama se uzimaju titule, tako jeee... Idemoooo CTWD

19:27

Steta. Teski uslovi za igru, osetio se umor Kutinja i izostanak Lalane i na kraju kao da su se obe ekipe zadovoljile iksom. Ostaje zal za promasenom sansom Firmina.

SAB
19:25

Koliko ste pisali za Marka Grujica tamo vamo, on nece da vidi prvu postavu, u to sam uveren!

CZYNWA
19:17

Искрено, нисам незадовољан (наравно да нисам ни задовољан), одбрана одлична, види се да напредују из утакмице у утакмицу. Сотон одиграо феноменално. Имали смо доста шанси, Фирмино је морао погодити онај зицер, Кутињо такође рјешава онакве шансе и 90% сличајева, али кад неће, неће, шта је ту је. Ван Дајк није нормалан ! Штопер од 1.93 је имао најбржи спринт на утакмици, онда оно гурање Фирмина, таман толико да овај падне, а да судија не свира пенал, свака част. Мислим да неће још дуго остати у Сотону, јер је у овом тренутку међу најбољим штоперима у ПЛ (не могу да набројим двојицу бољих) и то не говорим на основу само ове утакмице, него генерално, читаву сезону игра перфектно. Имали смо 5-6 одличних шанси(Мане, Матип, Кутињо, Фирмино, Клајн, Емре..), нисмо их искористили, сва срећа да нисмо кажњени. Сотону честитам на одличној партији и желим им много среће у наставку сезоне.

Скаузерлија
20:53

Нема потребе да пишем коментар јер у потпуности делим твоје мишљење. Само бих додао : Онај клиња Хојбјерг из Сотона - змај од играча у најави.

Скаузерлија
22:31

Нека буде другачије мало - у јануару Бертранда, па на лето Ван Дајка и онда тамо наредне зиме Хојбјерга. :) Бајерн се олако одрекао два врло, врло добра млада везњака - Чана и Хојбјерга.

CZYNWA
21:03

Није џаба играо у Бајерну. У јануару доводимо Ван Дајка, у јулу Бертранда, па Хојбјерга за годину :)

Maestro-Chelsea(Sic)
19:14

Bas mi je milo za Turea nije zasluzio ovakav tretman kod gvardiole godinama je bio njihov najbolji igrac

S-I-M-K-E_
19:13

Sad kad se vratio Ture,bice nemoguca misija da bilo ko drugi osvoji titulu osim Sitija.

NIKE
19:24

Gvardiola će svojim amaterizmom sam sebe zaustaviti, još sad kad krene ludnica u Decembru i Januaru, pa povrede staklenih igrača (Kompany, Aguero, De Bryne, Sterling) - možda bude u top 4 na kraju sezone.

19:44

Opametio se Ture.On se izvinio klubu a ne Gvardiola njemu.

20:51

E nije ni Ture, vec ona odvratnost Seluk...

Djordje Vukicevic
19:12

Kakva igracina i kakav celavi slepac na klupi.

kvopl
19:11

Nema se sta zamjeriti momcima odigrali su do kraja nisu stajali po ovoj kisi, ali nece lopta u gol, bilo je dosta dobrih prilika, ali jednostavno nije htjela lopta u mrezu. Falilo je svijezine to se vidjelo, dosta je uticala ova reprezentativna pauza narocito na igrace koji su igrali van Evrope. Tu smo i dalje u vrhu a sutra ako Celzi i pobjedi to ce biti samo 1 bod razlike. Imamo povoljan raspored u nastavku i idemo dalje.

Vernes Delic
19:11

Jednostavno nije lopta htjela u gonA vidi se i umor kod neki igracanLalana fali def.nAli 3boda su nasa u sljedecoj utakmici