Siti startovao pobedom, "građani" za pet minuta do prvih bodova

• 12. avgust 2017.

• 20:26

Tim Pepa Gvardiole pobedom je počeo novu sezonu u Premijer ligi.

Siti startovao pobedom,
Fudbaleri Mančester sitija pobedom su startovali novu sezonu u Premijer ligi pošto su u gostima savladali Brajton rezultatom 2:0 (0:0).

Siti je poveo golom Aguera u 70. minutu, a pet minuta kasnije Dank je autogolo postavio konačnih 0:2.

Siti je očekivano dominirao tokom čitave utakmice, gosti su držali loptu u svojim nogama i stvarali šanse.

Pep Gvardiola je izveo prilično ofanzivan sastav, sa De Brujneom, Silvom, Aguerom i Žezusom, a upravo je Brazilac bio najopasniji.

Imao je dve dobre prilike, ali na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0.

Siti je nastavio da dominira i u drugom poluvremenu, šanse su se ređale, a Pep je još više krenuo u ofanzivu pošto je Danila zamenio Sane.

U 70. minutu Serhio Aguero je iskoristio lepu asistenciju Davida Silve o pogodio suprotan ugao za 0:1.

Pet minuta kasnije, rešene su sve dileme oko pobednika kada je Dank postigao autogol.

Fernandinjo je centrirao sa desnog boka, a Dank nespretno glavom savladao svog golmana.