Sinoć ispala Zvezda, večeras i ''bratski'' Olimpijakos! Šok i u ''crno-belom'' Solunu!

sreda 03.08.2016.
22:10

Košmarno veče za grčke predstavnike! Zvezdina ''crveno-bela braća'' iz Pireja večeras eliminisana u kvalifikacijama za Ligu šampiona, baš kao i ''crno-beli'' PAOK iz Soluna.

Beta/AP Photo/Yorgos Karahalis

Atinski Olimpijakos je večeras završio učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, pošto je kao gost poražen u Izraelu od Hapoel Ber Ševe sa 1:0.

S obzirom da je prvi meč završen bez golova, večerašnji poraz bio je koban za klub iz Pireja.

Junak pobede izraelskog šampiona, koji je stigao na prag plasmana u Ligu šampiona bio je Tzedek, koji je pobedonosni gol postigao u 79. minutu meča.

U gostujućoj ekipi, naš reprezentativac Luka Milivojević je odigrao svih 90 minuta, dok je Saša Zdjelar poraz svog tima odgledao sa klupe za rezerve.

Tako će Olimpijakos potražiti utehu u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, gde ćemo gledati i našeg šampiona...

Drugi šok za ljubitelje fudbala u Grčkoj, i to one iz Soluna, usledio je samo petnaestak minuta kasnije.

Posle odličnih 1:1 u Amsterdamu, ekipa Ivićevog PAOK-a večeras je doživela šokantan poraz na svom ''Tumba'' stadionu od ekipe Ajaksa rezultatom 2:1!

A počelo je sjajno za Solunjane, koji su već u četvrtom minutu meča poveli golom Atanasijadisa.

Ali, u poslednjim trenucima prvog poluvremena, gosti su iznudili jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Klasen - 1:1.

Taj rezultat je ostao na snazi sve do 88. minuta meča, a onda, kada je sve ''mirisalo'' na produžetke, Klasen je još jednim svojim golom odveo Ajaks u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu šampiona!

Naš Nemanja Gudelj bio je u startnoj postavi Ajaksa i odigrao je svih 90 minuta.