petak 20.05.2016.
23:30

Lisabonski ''Orlovi'' u velikom stilu okončali još jednu trofejnu sezonu.

BETA/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Tek što su proslavili šampionsku titulu, fudbaleri Benfike večeras slave još jedan trofej, ovoga puta u Liga Kupu.

Ekipa iz Lisabona je u finalu ovog takmičenja deklasirala Maritimo rezultatom 6:2 i tako se ''prošetala'' do novog trofeja u utakmici koja je bila oproštajna u dresu Benfike za Renata Sančeza, novog fudbalera Bajerna.

Žonas u 11. i Mitroglu u 18. i 38. minutu su svojim golovima doneli ogromnu prednost ekipi Benfike, a u finišu poluvremena ju je ublažio Diogo za 3:1.

Na četvrti gol Benfike čekalo se do 77. minuta, kada je pogodio Gaitan, potom su fudbaleri Maritima stigli i do drugog gola, preko Franserđa iz jedanaesterca, a u samom finišu su trijumf ''Orlova'' još ubedljivijim učinili Žardel i Himenez iz penala - 6:2.

U prilogu su golovi i najzanimljiviji detalji sa ove utakmice, a dodajmo još i da srpski trio iz Benfike (Fejsa, Šaponjić, Jović) nije bio u protokolu za ovu utakmicu.