ponedeljak 10.08.2015.
22:50

Ako se po jutru dan poznaje, ekipa Mančester Sitija bi ove sezone mogla da ispuni velika očekivanja u borbi za vrh tabele u Premijer ligi.

BETA/AP Photo/Rui Vieira

Utakmicom između Vest Bromvič Albiona i Mančester Sitija večeras je kompletirano prvo kolo engleske Premijer lige.

Prošlosezonski vicešampion je večeras kao gost ubedljivo trijumfovao rezultatom 3-0 i već posle prvog kola zauzeo prvo mesto na tabeli, sa najboljom gol-razlikom.

Najveći deo posla ''Građani'' su završili već u prvom poluvremenu, kada je u glavnoj ulozi bio sjajni Jaja Ture.

On je posle samo devet minuta igre postigao vodeći gol za goste. Hesus Navas ga je pronašao na ivici kaznenog prostora, Ture je šutirao po zemlji, lopta je nekoga zakačila na putu ka gol i završila u mreži nemoćnog golmana Majhila - 0:1.

Nije se dugo čekalo ni na drugi pogodak. Igrao se 24. minut, Ture je na ivici kaznenog prostora kombinovao sa Bonijem, a onda sa ''kapice'' šesnaesterca poslao precizan udarac u lvi ugao gola domaćih - 0:2.

Boni je potom imao dve dobre prilike, jednu i Kolarov, a do kraja prvog poluvremena, domaćima je poništen gol zbog ofsajda. Početkom drugog je Berahino imao lepu priliku, ali je Hart dobro intervenisao.

Međutim, sve nade domaćih u preokret na večerašnjem meču ugasio je Kompani u 59. minutu. Gosti su iznudili korner sa leve strane, sjajno ga je izveo Silva, a još bolje reagovao Kompani, koji je sa prve stative poslao precizan udarac glavom u suprotni ugao. Neodbranjivo - 0:3!

Do kraja se samo postavljalo pitanje kojom razlikom će Siti dobiti ovaj meč, a ''Građani'' su se zadovoljili rezultatom koji je postavio Kompani.

Naš Aleksandar Kolarov bio je u startnoj postavi Mančester Sitija i solidno je odigrao svih 90 minuta. U samom finišu je odlično izveo jedan slobodan udarac iskosa sa leve strane, ali je Majhil uspeo da tu loptu izbije u korner.

Golove možete da pogledate OVDE.

54 Komentara

lamps8
Wednesday, 12.08.2015
02:01

ne vredi nemaju igraca za rotaciju igraju dobro ali sticice ih umor kao prosle sezone.

Manipulator
Tuesday, 11.08.2015
20:41

Mocan klub, a ne one njihove glasne komsije koje veze nemaju.

Marko_NS
20:04

Dobri su bili sinoć...

12:31

Po prikazanoj prvoj utakmici u sezoni Siti je pokazao da zeli ove godine titulu u PL :D a ako stigne De Brujne bice jos jaci nego sto su sada,ali nadam se da ce Celzi odbraniti titulu,ali opet tek je proslo prvo kola,maj je daleko :)

Raky_b
15:07

uz ovakvog trenera i oslanjanje kompletne igre na rovitog Turea tesko da ce igrati ovako celu sezonu, posebno protiv jacih ekipa nego sto je WBA

ADIS-M-UNTD
12:03

Od svih ekipa u top 4 Siti je bio najbolji u svim segmentima igre. Bice jako zaniljivo sledece kolo Siti-Celzi. I Arsenal ima teskog protivnika Palas predvodjen Kabajom. Vila realno je losija nego prosle sezone bez Bentekea i Delfa tako da Junajted bi trebao to dobiti a prije svega podici nivo igre . Liverpul sledecu utakmicu ima najlakseg protivnika koji je pod utiskom PL :)

08:24

Za sada Siti zapušio usta svim kritičarima koji su ih već izbacili iz top 4, iskreno nikad ne bih očekivao ovako lak poraz Pjulisove ekipe, što mi samo govori ili da je Sitijeva mašinerija i ove godine na nivou, ili se Tonijevi puleni još nisu vratili s letovanja

Milenko Maksimovic
07:38

Sterling los.mnogo los..navijaci luzerpula kazu kako je ajb igracina..koji vic..za njega je sterling mesi.taj ajb nebi igrao ni za rezerve arsenala

the NormalOne
13:58

Jel asistirao,jel dao gol??Po cemu je dobar?

Volim nogomet
00:31

City mora još popravit igru prema naprijed jer to sinoć nije baš funkcioniralo onako kako oni znaju i mogu. Ovaj put prevagu su odnijeli Kompany i Toure ,a protiv drugih protivnika će biti teže za njih.

tony zahirovic1234
05:50

Decko ne zuri tek je pocela sezona, a zaista ne razumijem sta tu ima da se popravi Sterling tek dosao, a Aguero nije jos spreman.I nije samo Kompany i Ture vec cijela ekipa je na mjestu, ne znam jesili uopste ti gledao utakmicu. Ako nisi pogledaj malo ststistiku Silve,Sterlinga,Navasa,Fernandinja itd.Svi na svom mjestu su bili,bicemo mi i puno bolji polako... :D

Вук Милош Мими Петровић
00:09

Dali su tri gola, ali odbrana Sitija sjajna. Mangala pun pogodak, Kompani standardno, Sanja veoma pozrtvovan, Kolarov vise obracao paznju na ofanzivu. Sve u svemu, bice ovo zanimljiva sezona.

The KING(guapo)
Monday, 10.08.2015
23:51

Ovaj WBA pa to je ragbi ekipa,kave drvosece njima je mesto u Cempionsipu tamo samo Berahino valja i ovaj Rondon sto je stigao.

Veljko Puzovic
23:45

Mangala izdominirao odbranom veceras. Svaka cast. Odlicna igra, izgledaju veoma spremni. Zasluzeno dobili, moglo je da bude i gore po Vest Brom :)

00:38

Zaista pokidali smo brate,ali ne treba da se zalijecemo puno u petak nas ocekuje mec sa plavcima.Moramo da ih zgazimo i pokazemo im da smo mi ove godine glavni konkurenti za titulu,igra me je odusevila pokidali smo svi su bili na mjestu Kompany idealan kao i citava odbrana.O Tureu necu ni da trosim rijeci hvale,takodjer i Fernandinjo je bio sjajan igra sve bolje i bolje,kao i Navas.Sterling tek je dosao i veoma je mlad igrac ima jos da se pokaze svima.Aguero se je tek vratio podize formu i ove godine ocekujem da bude iznad svih u PL.Cuo sam da je poceo koristiti nesto za povrede istina ili patka to ne znam,moramo se skoncentrisati na Celzi i to je to...CITY TILL WE DIE pozzzzz

Mario Götze - Return
02:21

Strasno bi bilo da nije odigrao dobro msm znas i sam koliko ste ga platili :D

Lord Bobinho10
23:14

Najbolji start ubedljivo od svih favorita.

kun95
23:09

Ajde rezultat i sve to, ali IGRA. Pokidali su realno!

05:41

Nije ovo jos nista, sta ce tek da bude.

23:09

Mora se reći da je Siti od ekipa iz top 4 imao najlakšeg protivnika.

Savoa
23:17

O cemu ti?? Wba najlaksi?! Najtezi decko!

00:40

Nisu najtezi brate,ali veoma opasna ekipa,Siti odigrao na nivou. :)

00:30

Šta ? Da nisu možda Svonsi, Vest Hem, Totenhem lakši ?

Uncounquered
23:52

Jeste, ali svejedno su najbolju igru prikazali.

Carina
23:08

Siti ce kao sto sam i ocekivao biti najveci konkurent Celsiju za titulu, a trenutnu izgledaju mnogo bolje od nas. Iks na Etihadu i ja sam zadovoljan, pa od 3. kola da jurimo seriju pobeda

Van Cho
00:04

Dobar vic..Celzi moze samo da sanja titulu,4 mesto max...

Carina
08:38

ahhahah decko uz Murinja, Stouk bi bio kandidat za titulu. Jedina ekipa sa jacim igrackim kadrom od Celsija je Siti, ali njihov veliki hendikep je svakako to sto im je trener Pelegrini.

StefaNN
04:30

Dve plastike, da vidimo koja ce se prva istopiti.

S-I-M-K-E_
23:06

Sterlinga platili 50 miliona funti,a Jovetica su dali na pozajmicu...A siguran sam da ce Jovetic vise uraditi u Interu,nego Sterling u Sitiju.

Rolo_SRB
23:41

Pa imao Jovetic dve sezone da pokaze sta moze u Citiju i vise je proveo povredjen nego u igri tolko o tome.

dushanseelny
00:47

Ne volim ni Siti ni Sterlinga ali realno, decko ce da kida u Sitiju, hejtovi prema njemu su debelo premasili realnost..

Kapitalac
23:05

Dobar, ozbiljan Siti ali oni su bez Jaje sasvim druga ekipa. Nešto kao Arsenal bez Sančeza.

Plasticni Ja
23:04

Nisam gledao utakmicu ali vidim Ture dao 2 gola i Kompani 1, sto znaci da ako su oni u dobroj formi Siti je mozda i najveci kandidat za osvajanje Pl.

Beštija1
22:54

Mora bolje, pogotovo odbrana

00:32

Čiji si ti uopšte navijač ? Liverpula, Čelsija ili Sitija ?

gunner11
14:21
giggsy the master
10:46

Odbrana solidna sitiju bila sinoć ali su imali problema sa nošenjem lopte napred.