nedelja 31.01.2016.
14:00

Andalužani su u poptunosti opravdali ulogu favorita protiv fenjeraša i nastavili sa odličnim paritjama na svom 'Pishuanu'.

Beta/AP Photo/Darko Bandic

U prvoj utakmici nedlejnog programa španske Primere Sevilja je na svom bunjištu savladala Levante rezultatom 3:1.

Andalužani su poveli već u prvom minutu igre, Kevin Gameiro je postigao gol na asistenciju Ibore.

Do odlska na odmor nije bilo promene rezultata, ali posle samo dva minuta igre u nastavku četa Unaija Emerija je duplirala svoju prednost.

Ibora i Gameriro su zamenili uloge, francuski napadač se odužio Špancu za asistenciju kod vodećeg gola.

Levante se vratio u život u 56. minutu, Đuzepe Rosi, koji je stigao na pozajmicu iz Fiorentine, upisao je svoj prvenac u klubu iz Valensije uz dosta sreće.

Ipak, sve dileme oko pobednika otklonio je rezervista Jevhen Konopljnka 15 minuta pre kraja. Ukrajianc je overio trijumf Andalužana desetak minuta pošto je ušao u igru umesto Ibore, asistent kod trećeg gola domaćih bio je levi bek Tremulinas.

Sevilja je zabeležila svoju 10. prvenstvenu pobedu u sezoni, svih 10 je ostvarila pred svojim navijačima, ova je bila 10. u nizu, i u slučaju da Selta danas ne pobedi Las Palmas u gostima, biće na petom mestu na tabeli nakon 22. kola.