18:24

Fudbaleri Sevilja slavili su u susretu četvrtog kola protiv novajlije u ligi.

EPA/JULIO MUNOZ

Izabranici Eduarda Beriza bili su bolji od Đirone, na kraju je bilo 0:1 (0:0).

Prva dobra prilika viđena je u 27. minutu, kada je N'Zonzi tukao glavom, ali je Iraizoz sjajno intervenisao.

Mogla je Đirona do gola 10 minuta kasnije, Granel je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio stativu.

U nastavku, Huanpe je imao šansu nakon samo dva minuta igre, ali je bio neprecizan.

Pet minuta kasnije pripretio je Murijel, izašao je sam pred golmana, ali je Iraizoz odlično intervenisao.

Igrao se 69. minut, kada je Vaskez poslao sjajan pas ka Murijelu, a bivši napadač Sampdorije udarcem u bliži ugao vara Iraizoza za vosđstvo Sevilje od 0:1.

U prvom minutu sudijske nadoknade, domaćin je imao priliku da sa kreča poravna rezultat i tako dođe do boda, ali je Granel pogodio prečku.

Na kraju minimalna pobeda Sevilje, Andalužani su sada drugi na tabeli sa 10 bodova, dok je Đirona 14. sa četiri osvojena boda.