20:30

Velika pobeda Baskijaca.

BETA/AP Photo/Alvaro Barrientos

Fudbaleri Sevilje prekinuli su niz nepobedivosti u Ligi Primeri pošto je večeras bolji od njih bio Atletik Bilbao.

Baskijci su na svom San Mamesu slavili rezultatom 3:1 (1:0) i naneli timu Horhea Sampaolija prvi poraz ove sezone.

Atletik Bilbao je poveo golom San Hosea u 26. minutu i rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. Posle deset minuta igre u nastavku, Samir Nasri je izjednačio na 1:1, ali to je bilo sve od Andalužana.

U 66. minutu Balenzijaga je ponovo doneo prednost domaćima, da bi u samom finišu Aduris sa bele tačke postavio konačnih 3:1, a prethodno je golman Sirigu zgrešio jedanaesterac i zaradio crveni karton.

Ovom pobedom, Atletik Bilbao je na tabeli preskočio Sevilju i sada sa bodom više zauzima treću poziciju na tabeli sa 12 bodova, jednim manje od Barselone i Real Madrida koji svoj meč ovog kola tek treba da odigra.