Sevilja rutinski protiv Kordobe

Autor: Janko Glavonjić
nedelja 21.09.2014.
20:54

Sevilja je došla do možemo reći rutinske pobede protiv Kordobe na gostovanju, bilo je 1:3 (0:1).

Sportske.net

Sevilja je povela već u osmom minutu, strelac je bio Karlos Baka.

Lepu akciju Sevilje su završili Vidal i Baka, Kolumbijcu nije bilo teško da iz šesnaesterca savlada golmana Kordobe.

Sevilja se nije povukla, napadala je i dalje, Baka je ponovo bio u glavnoj ulozi nekoliko puta ali nije uspeo da kruniše akcije Sevilje drugim golom.

0:1 je ostalo do 72. minuta, kada je Stefan Mbija sjajno skočio posle odlično izvedenog slobodnog udarca Suareza, i glavom postigao drugi gol za Sevilju.

Činilo se da će gosti sada lako završiti meč, ali se Garsija pobrinuo da vrati neizvesnost u utakmicu, svojim golom u 83. minutu. Garsija je iskoristio odlično dodavanje Kantabrije i iz neposredne blizine savladao golmana Sevilje.

Ipak, šest minuta kasnije, Baka je sa penala, koji je skrivio Aleksandar Pantić, postavio konačnih 1:3. Pantić je za svoj start dobio žuti karton, ali ako izuzmemo ovaj kiks, odigrao je prilično solidnu utakmicu.