Sevilja pripada Sevilji!

nedelja 24.04.2016.
18:04

U gradskom derbiju Sevilje kao pobednik je izašla Sevilja pošto je pobedila Betis sa 2:0.

Beta/AP Photo/Angel Fernandez

Na stadionu "Sančez Pishuan" odigran je još jedan veliki derbi grada Sevilje između Sevilje i Betisa, a kao pobednici su izašli domaćini, bilo je na kraju 2:0.

Betis je prebrinuo sve brige oko opstanka, ali ovo definitivno nije bila revijalna utakmica za njih, daleko od toga da su bili potpuno nemoćni protiv, realno, jačeg protivnika.

Sevilja jeste bila bolja u prvom poluvremenu, imali su domaći nekoliko prilika koje nisu uspeli da iskoriste, posebno mislimo na Konopljanku i Marijana, pa je rezultat ostao 0:0.

Ipak, u drugom poluvremenu domaći koriste terensku nadmoć, nakon asistencije N'Zonzija Gameiro postiže novi gol u Primeri, Adan ništa tu nije mogao - 1:0. Igrao se 67. minut.

Samo 13 minuta kasnije novi gol u mreži Betisa, tada im je sudbina na ovom meču bila i zapečaćena.

Kariko je uposlio Kokea koji šalje projektil u rašlje za 2:0.

Kastro je imao priliku da smanji pred sam kraj, ali mu nije pošlo za nogom da savlada golmana Sevilje, ostalo je 2:0 za domaće.