Sevilja preokretom pokazala ko gazduje u gradu! Trka za titulu sve luđa!

subota 25.02.2017.
18:08

Veliki preokret i važna pobeda Sevilje, trka za titulu sve zanimljivija.

EPA/JULIO MUNOZ

Fudbaleri Sevilje pobedili su u gostima ekipu Betisa rezultatom 1:2(1:0) u derbiju 24. kola Lige Primere.

Betis je bio uspešniji rival u prvom poluvremenu, pošto je uprkos dominaciji Sevilje, uspeo da dođe do vođstva.

U 36. minutu, Durmisi je savladao Rika i doneo prednost domaćima i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Horhe Sampaoli je na poluvremenu napravio dvostruku izmenu, pošto su Ibora i Ben Jeder zamenili Frana Vaskeza i Sarabiju i to je poboljšalo igru gostiju.

Već u 56. minutu, nakon prekida, Merkado je pokupio jedan odbitak posle odbrane golmana Adana i zakucao loptu pod prečku za 1:1.

Sevilja je preuzela inicijativu, nastavila da ređa poluprilike uz nekoliko ozbiljnijih pokušaja, ali promene rezultata nije bilo sve do 76. minuta.

Tada je upravo Ibora koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, iskoristio asistenciju N'Zonzija glavom posle prekida i pogodio za konačnih 1:2.

Stevan Jovetić je danas na terenu proveo 83. minuta, ali nije prikazao igru na nivou prethodnih mečeva, a u finišu ga je zamenio Korea.

Sevilja je ovom pobedom zadržala korak u borbi za titulu, pošto ima isti broj bodova kao i Real Madrid, koji ima i dva meča manje, dok je Barselona na bod iza ove dve ekipe, uz utakmicu manje.

Trka za titulu će biti nikad zanimljivija...