nedelja 19.10.2014.
20:59

Andalužani na stadionu Manuel Martinez Valero upisali svoj peti trijumf ove sezone, do koga su došli golovima Bake i Gameira.

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Fudbaleri Sevilje su na pravi način iskoristili katastrofu Valensije u La Korunji i pobedom nad Elćeom u gostima izbili na drugo mesto na tabeli.

Gosti su na startu meča zapetili preko Vidala, koji u dva navrata nije uspeo da prevari Manua Ereru, usledio je period zatišja, koji prekida Karlos Baka na isteku sata igre.

Kolumbisjki napadač se našao na pravom mestu nakon jednog prekida i doveo svoj tim u vođstvo.

Minut kasnije Unai Emeri umesteo Deulofeua u igru šalje Kevina Gameira, ova izmena je bila pun pogoak jer je Francuzu bilo potrebno svega 13 minuta na terenu da postigne gol glavom asitenciju Denisa Suareza.

Gameiro i Suarez su u samom finišu imali prilke da pobedu učine još ubedljivijom, Manu Erera se pobrinuo da do toga ne dođe, te je ostalo 0:2.

Golove pogledajte OVDE.

Teška situacija za Elće, ovo im je četvrti poraz u poslednjih pet kola, imaju svega 5 bodova i ako ovako nastave očekuje ih grčevita borba za opstanak.