20:24

Sevilja slavila posle dva uzastopna kiksa.

twitter.com
twitter.com

Fudbaleri Sevilje pobedili su ekipu Las Palmasa rezultatom 1:0 (0:0) u 22. kolu Lige Primere.

Heroj u pobedu Sevilje bio je rezervista Hoakin Korea koji je u 80. minutu postigao jedini pogodak na meču.

Utakmica na Kanarskim ostrvima bila je izuzetno otvorena, ali su napadači zakazali dok u igru nije ušao Korea.

Las Palmas je imao nekoliko ozbiljnih situacija preko Alena Halilovića i Hesea Rodrigeza, ali su obojica prečesto bili sebični u situacijama kada su morali bolje da reaguju.

Hese je u dva navrata odlučio da šutira ka golu iz teže pozicije od onih u kojima su bili njegovi saigrači, dok je Halilović sredinom drugog poluvremena takođe neobjašnjivo šutirao iako je imao samog Boatenga.

Na drugoj strani, Vitolo i Ben Jeder su propustili izgledne prilike u drugom poluvremenu, ali je onda rezervista Hoakin Korea ušao u igru u 77. minutu, isto kad i Jovetić, i doneo veliku pobedu gostima.

Posle samo tri minuta provedenih na terenu, Ibora je proigrao Koreu, a ovaj izašao sam na golmana Varasa i iskosa sa desne strane pogodio prvi ugao za 1:0.

Kao što smo rekli, Stevan Jovetić je u igru ušao u poslednjih 15 minuta, a u nadoknadi vremena je imao sjajnu solo akciju, prešao je dvojicu čuvara i potom šutirao slabijom levom nogom za malo pored stative.

Sevilja je sada i dalje na dva boda iza Barselone, i tri od Reala, koji ima i dva meča manje.