Sevilja "pregazila" Elće!

nedelja 15.03.2015.
20:58

Iako rezultat ne pokazuje pravo stanje na terenu, ekipa Sevilje je teže nego što se očekivalo pobedila Elće.

Beta/AP Photo / Frank Augstein

Ekipa Elćea je imala svoje prilike na meču u Andaluziji protiv Sevilje, ekipe koja će se i ove godine boriti za evropska takmičenja i koja je još uvek jedan od glavnih favorita da osvoji Ligu Evrope, njihovo omiljeno takmičenje.

Ipak, gosti nisu uspeli da postignu niti jedan gol, za razliku od domaćina koje je i ovoga puta predvodio sjajni kolumbijski napadač, Karlos Baka.

Baka je postigao dva gola na ovoj utakmici, bio je velika opasnost po odbranu Elćea koja nije uspela da ga zaustavi.

Prvo je iz penala u 18. minutu doneo prednost domaćoj ekipi, da bi u 31. minutu duplirao prednost nakon Kokeove asistencije. Nije mu bilo teško da sa par metara ubaci loptu glavom u mrežu, na poluvreme se otišlo uz rezultat 2:0.

U drugom delu igre videli smo još jedan gol u režiji fudbalera Sevilje, igrao se 81. minut kada je Kevin Gameiro postigao treći gol i tako zaključio pitanje pobednika.

Bila je to sjajno izvedena kontra domaćih, banega je odlično uposlio Gameira kome nije bilo teško da savlada golmana gostiju za 3:0.