18:04

Fudbaleri Sevilje remizirali su na svom stadionu sa ekipom Leganjesa, u 27. kolu španske Primere.

EPA/Rafa Alcaide

Izabranici Horhea Sampaolija nisu uspeli da savladaju Leganjes na svom terenu, bolje rečeno Leganjes nije uspeo da savlada njih.

Nakon 90 minuta igre na "Sančez Pizhuanu" na semaforu je stajalo 1:1 (1:1), mora se priznati da su gosti bili i bolji rival.

Poveli su upravo fudbaleri Leganjesa, već u trećem minutu preko Gabrijela. El Žar je sa desne strane zavrnuo loptu na peterac domaćina, a Gabijelu nije bilo teško da matira Rika.

Na izjednačenje se čekalo do 43. minuta, kada je Jovetić izbio sam pred golmana gostiju, lako ga obišao i pogodio praznu mrežu. Taj gol pogledajte OVDE.

Sevilja je do kraja susreta držala loptu, ali su gosti bili opasniji, te se može reći da su fudbaleri Leganjesa više zaslužli tri boda, ali nema sumnje da će se za razliku od domaćina zadovoljiti i jednim osvojenim bodom.

Andalužani su i dalje treći, sa dva boda manje od drugoplasiranog Reala i tri od prvoplasirane Barselone, ali i sa dva susreta više od Madriđana i jednim od Katalonaca. Leganjes je 16, ako nastave sa ovakvim partijama, nema sumnje da će ostati u eliti.