Sevilja noći na drugom mestu, Alavešu ne pomažu ni bivši fudbaleri Zvezde!

subota 01.10.2016.
18:09

Na "Ramon Sančez Pizhuanu" je odigrana utakmica između domaće Sevilje i Deportivo Alaveša, a slavili su domaći.

twitter.com
twitter.com

Izabranici Horeha Sampaolija su dominirali tokom čitavog susreta ali su do samog kraja strepeli za sva tri boda. Na kraju je bilo 2:1, a gol odluke je u drugom minutu nadoknade postigao Ben Jeder.

Iako su domaći bili bolji, gosti iz Vitorije su prvi pripretili. Edgar Mendez je u 11. minutu prihvatio jednu loptu kaznenom prostoru rivala, šuirao i pogodio desnu stativu.

Imala je Sevilja sreće u tom trenutku, a samo četiri minuta nakon toga mogli su i da kazne promašaj gostiju.

Fudbaler Mančester sitija na pozajmici u Andaluziji Samir Nasri, izveo je sjajno slobodan udarac ali je golman gostiju Pačeko sjajnom paradom sačuvao mrežu.

Samo tri minuta nakon toga, ponovo preti Nasri, ovoga puta njegov udarac odlazi pored gola.

Opao je tempo igre, te se na odmor otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu je Sevilja nastavila da napada, najpre je priliku imao Franko Vaskez, a potom je u dobroj šansi bio i defanzivac Marijano.

Ben Jeder je umalo bio strelac u 68. minuta, ali je Pačeho još jednom bio sjajan na golu gostiju. Ipak, samo šest minuta kasnije, nije mogao ništa, kako je Ben Jeder ovoga puta bio precizniji. Konačno su domaći uspeli da materijalizuju inicijativu.

Pokušao je trener gostujuće ekipe da dođe do bolje igre uvođenjem bivšeg fudbalera Crvene zvede Aleksandra Kataija u 79. minutu susreta.

Igrao se 85. minutl, kada su gosti došli do izjednačenja. Korner je izveo još jedan bivši igrač Zvezde Aleksandar Pantić, a najviši u skoku bio je Viktor Lagvardija.

Kada su svi pomislili da će meč biti okončan bez pobednika, na scenu je još jednom stupio sjajni Francuz Ben Jeder. Igrao se drugi minuta nadoknade, kada je odlično prihvatio jedan pas, tukao po sredini gola i pogodio.

Nakon ovog trijumfa, Sevilja je druga sa 14 bodova, dok je Alaveš 11. sa devet osvojenih bodova.