četvrtak 27.04.2017.
22:24

Fudbaleri Sevilje savladali su Seltu na svom terenu u okviru 34. kola španske Primere.

EPA/JULIO MUNOZ

Izabranici Horhea Sampaolija slavili su na "Sančez Pizhuanu" protiv Selte rezultatom 2:1 (0:0) i tako se izjednačili sa Atletiko Madridom na tabeli.

Prvo poluvreme je proteklo bez golova, najbolju šansu imao je vezista Andalužana Ibora, koji je glavom pogodio stativu.

U nastavku, nakon samo četiri minuta, domaćin dolazi do prednosti, strelac je bio Korea.

Ibora je glavom spustio loptu do Koree, ovaj je proleteo kroz odbranu gostiju i zakucao loptu u mrežu nemoćnog Alvereza.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, domaći fudbaleri prave prekršaj u svom kaznenom prostoru, Lenjle je srušio Gvidetija, sudija je pokazao na belu tačku, a precizan sa kreča bio je Aspas.

Tri minuta nakon izjednačenja, gosti su doživeli veliki peh, Ernandez je zaradio drugi žuti karton, te je prevremeno morao u svlačionicu.

Ekipa iz Viga sa igračem manje nije uspela da izdrži, primili su gol u 79. minutu, strelac je bio Visam Ben Jeder.

Nasri je odlično prošao po levoj strani, uputio je snažnu prizemnu loptu ka Francuzu, koji matira Alvareza i vraća prednost Sevilji.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Sevilja je i dalje četvrta, ali imaju isti broj bodova kao trećeplasirani Atletiko, dok je Selta sada 11. sa 44 osvojena boda, čak 22 manje od večerašnjih rivala.