subota 29.10.2016.
14:50

Tim Horhea Sampaolija propustio je priliku da preuzme vrh tabele.

BETA/AP Photo/Victor R. Caivano

Fudbaleri Sporting Hihona i Sevilje remizirali su rezultatom 1:1(1:1) u 10. kolu Lige Primere.

Sevilja je povela već u četvrtom minutu golom Vijeta na asistencijuBena Jedera, ali su se domaći brzo vratili u meč.

U 20. minutu, Moi Gomez je iskoristio pas Kanelje i lepim golom izjednačio na 1:1.

U prvom poluvremenu viđeno je još nekoliko odličnih šansi, za Sevilju su ih propustili Franko Vaskez, Vijeto i Jeder, dok je na drugoj strani, Riko odličnim intervencijama zausatvio udarce Borhe Vigere.

Sevilja je u drugom poluvremenu više želela pobedu, Sampaolijev tim je napadao i stvarao šanse, ali promene rezultata nije bilo.

Sevilja je tako propustila priliku da ponovo preuzme vrh tabele, i ukoliko Barsa i Real pobede zauzeće prva dva mesta.

Sevilja sada ima 21 bod, isto koliko i Real sa mečom manje, dok Barselona ima 19, ali takođe večeras dočekuje Granadu.