Sevilja i Atletiko, ista meta, isto odstojanje!

Autor: Boris Jovanović
subota 04.04.2015.
19:50

Favoriti sigurni u prva dva meča 29. kola Primere. Sevilja dobila Bilbao sa 2:0, istim rezultatom Sevilja slavila protiv Bilbaoa.

Beta/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

U prvom meču dana Sevilja je bez većih problema slavila na svom "Pishuanu" protiv Bilbaoa.

Baski su kapitulirali već posle tri minuta, Vidal je prevario istrčalog Iraizoza i lako pogodio praznu mrežu.

Goste je dotukao Karlos Baka, Kolumbijac je svojim 17. golom u sezoni završio dobru akciju Andalužana koji su ostali na petoj poziciji i održali korak sa Atletikom.

Sevilja je makar na dva sata smanjila prednost Atletika na bod, ali su Madriđani ipak ostali danas na bezbednoj udaljenosti nakon trijumfa nad slabom Kordobom.

Domaći su već na startu meča poklonili loptu Grizmanu, Francuz je povukao i preciznim udarcem matirao golmana Kordobe.

Posle propuštenih prilika u prvom delu, u 40. minutu  Saul uspeva da glavom sa peterca matira Huana Karlosa, tada je već bilo jasno da će bodovi otići sa "Arhangel" stadiona.

U nastavku je Gilas propustio priliku da fenjerašu vrati nadu, ali to je bilo praktično sve. Atletiko je spustio ritam, imao je Bebe priliku da učini završnicu zanimljivom, ali je Oblakova mreža ostala netaknuta.

Tako je Atletiko preskočio Valensiju i domogao se trećeg mesta, imaju dva boda više, ali "Los Ches" u nedelju igraju lokalni derbi sa Viljarealom.

Golove iz Sevilje i Kordobe možete videti ovde.