Sevilja gubi bitku za direktan plasman u LŠ, Sosijedad otkinuo bod

petak 05.05.2017.
22:50

Ekipa Sevilje je današnjim rezultatom stavila sebe u neugodnu poziciju.

EPA/JULIO MUNOZ

Atletiko Madrid je sve bliže direktnom plasmanu u Ligu šampiona, pošto Sevilja danas nije uspela da pobedi.

Ekipa koju predvodi Horhe Sampaoli je odigrala samo 1:1 protiv Real Sosijedada, koji se takođe bori za plasman u evropska takmičenja.

Domaći su stigli do prednosti u 41. minutu utakmice. Igrači Sosijedada su tražili indirektan udarac, jer je Ben Jeder igrao opasno visoko podigavši nogu, ali je sudija odmahnuo rukom. U nastavku, upravo Ben Jeder proigrava Sarabiju za 1:0.

Ipak, u drugom poluvremenu Sosijedad je zaigrao bolje, a do izjednačenja su stigli preko meksičkog fudbalera, Karlosa Vele.

Tekla je akcija Sosijedada preko Huanmija i Kanalesa koji je ušao u tom 61. minutu utakmice, nakon centaršuta Huanmija došlo je do nesporazuma u odbrani Sevilje, izgledalo je sve veoma nespretno, za razliku od Karlosa Vele koji je spretnim udarcem iz okreta doneo bod svom timu.

Sevilja nije uspela da stigne do novog gola, iako su napadali igrači Horhea Sampaolija. Nije pomogao ni crveni karton koji je dobio Zurutuza.

Nekadašnji fudbaler Partizana, Stevan Jovetić, je igrao zadnjih desetak minuta na ovom meču.

Sosijedadu predstoji velika borba za plasman u evropska takmičenja, dok će Sevilja pokušati da zadrži mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, pošto je ovim nerešenim rezultatom sve dalje od trećeg mesta i direktnog plasmana u LŠ.