utorak 20.09.2016.
23:50

Spektakl na ''Ramon Sančez Pishuanu'' pripao domaćinu.

Beta/AP Photo/Efrem Lukatsky

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom stadionu ekipu Betisa rezultatom 1:0 (0:0).

SEvilja je bila delako bolji rival na ovom meču i zasluženo došla do nova tri boda.

Tim Horhea Sampaolija je doinirao, stvorio nekoliko šansi u prvom poluvremenu, a najbolje su imali Vitolo, Vijeto i Ibora.

Ipak, gol je pao tek u drugm poluvremenu,  Nasri je izveo slobodan udarac u 51. minutu, a desni bek Merkado je glavom zatresao mrežu i postigao svoj prvenac u Primeri.

Treba priznati da je Betis oštećen u jednoj situaciji, ubrzo nakon primljenog gola, Aleks Alegrija postigao je regularan gol za 1:1, ali je pomoćni sudija signalizirao nepostojeći ofsajd.

Do kraja je Sevilja mogla da dođe i do ubedljvije pobede, imala je nekoliko opasnih kontri, ali je sjajni golman Adan uspeo da sačauva svoju mrežu.

Srpski fudbaler Darko Brašanac igrao je do 61. minuta kada ga je na terenu zamenio Sebaljos.

Sevilja je ostala neporažena i sa 11 bodova noći na drugom mestu na tabeli sa bodom manje od Real Madrida.