subota 26.11.2016.
22:37

Andalužani savladali Valensiju na svom 'Pishuanu' i sada je samo lider Real Madrid ispred njih na tabeli.

BETA/AP Photo/Victor R. Caivano

Uspavanka u prvom poluvemenu, nije se dogodilo ama baš ništa vredno pomena, u nastavku dosta bolji fudbal, pala su tri gola, jedan više u mreži gostiju.

Domaći su poveli u 53. minutu, bio je to autogol Garaja, od koga se lopta odbila u mrežu posle centaršuta Vitola sa desnog krila, ali se 'Slepi miševi' vraćaju u život desetak minuta kasnije.

Kanselo je odlčno odigrao u prostor za rezervistu El Hadadija, a momak koji ove sezone igra za Valensiju na pozajmici iz Barselone, maestralno 'bocka' loptu i donosi poravanje.

Inače, El Hadadi je samo tri minuta ranije ušao u igru umesto Abdenura.

Ipak, petnaestak minuta pre kraja Sevilja uspeva da vrati prednost, kapiten Nikolas Pareha je vrlo inteligentno ciljao kroz šumu nogu posle jedne gužve pred protivničkim golom i lopta je od stative završila u mreži.

Finiš je bio dinamičan, u poslednjim trenucima meča Serhio Riko maestrano brani jedan opasnan pokuaj gostiju i tako uspeva da sačuva pobedu Andalužanima. Ostalo je 2:1.

Sevilja je ovom pobedom preskočila Barselonu i ostaće druga na tabeli nakon 13. kola ako Katalonci sutra izgube na za njih tradicionalno neugodnom gostovanju u San Sebastijanu. Valensija ostaje pri dnu, dva boda daleko od opasne zone.