"Šestica" Bajerna, "poker" Lajpciga, "7+" u Frajburgu, rurski derbi bez pobednika

subota 01.04.2017.
17:24

Kiša golova u Bundesligi pala je tokom subotnjeg popodneva.

BETA/AP Photo/Kerstin Joensson

Bajern je nastavio da gazi kao novoj tituli, u bavarskom derbiju Augsburg je razbijen sa 6:0.

Robert Levandovski je ukrao šou na 'Alijanc Areni', upisao je het-trik i zabaležio dve asistencije!

Dvostruki strelac bio je Tomas Miler, koji je postigao drugi i poslednji gol na meču, a četvrti pogodak Bajerna je delo Tijaga Alkantare, kome se Leva odužio istom merom za asistenciju kod vodećeg gola.

Derbi Rura na 'Veltins Areni' u Gelzenkirhenu pred preko 60 hiljada gledalaca završen je rezultatom 1:1.

Pjer-Emerik Obamejang je početkom drugog poluvremena doveo goste iz Dortmunda u vođstvo na asistenciju Kagave, poravnao je Kerer 13 minuta pre kraja rezantnim udarcem po zemlji uz samu stativu, pošto mu je Groecka maestralno ostavio loptu petom.

Par minuta pre izjednačenja Osman Dembele je pogodio stativu, Borusija nije imala sreće.

salke dortmund

Red Bul Lajpcig je razbio Darmštat pred svojom publikom sa ubedljivih 4:0.

Nabi Keita je u 12. minutu načeo goste koji će sledeće sezone igrati u Cvajti, u nastvku su Emil Forsberg, Orban i Keita još jednim golom učinili pobedu najprijatnijeg iznenađenja ove sezone u Nemačkoj veoma ubedljivom.

Keln je u nadoknadi ostao praznih šaka u Hamburgu, rezultat je bio 2:1.

Miloš Jojić je postigao jedini gol za 'Jarčeve', doneo je poravnanje polovinom prvog poluvremena pošto je prethodno Miler doveo HSV u vođstvo. Pobedu 'Dinosaurusima' za koje je ceo meč odigrao reprezentativac Srbije Filip Kostić, doneo je Luis Holtbi u 92. minutu.

Najviše golova viđeno je u Frajburgu, gde je Verder iz Bremena slavio sa ubedljivih 5:2Tomas Dilejni je bio junak trijumfa gostiju, postigao je het-trik i asistirao Betrelsu kod četvrtog gola. Maks Kruse je postigao prvi gol za Verder, a strelci za domaćina bili su Petersen iz otpadka posle promašenog penala pri rezultatu 0:3 sredinom drugog poluvremena i Grifo petanestak minuta pre kraja pri rezultatu 1:4.

Zavesa na današnji program u Bundesligi biće spuštena večeras u Frankfurtu, gde Ajntraht našeg Mijata Gaćinovića dočekuje Borusiju iz Menhengladbaha.