Serija A – Super Pipo startovao pobedom!

nedelja 31.08.2014.
19:57

Milan je pobednički startovao u novoj sezoni Serije A nakon zaslužene pobede nad ekipom Lacija, na kraju je bio 3:1 u korist ekipe koju od ove sezone predvodi sa klupe Filipo Inzagi.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Ekipa Milana je zabeležila uspešni start ove sezone u Seriji A u jednom od derbija ovog kola. Na kraju je ekipa koju od ove godine vodi Filipo Inzagi slavila rezultatom 3:1.

Milanezi su mnogo bolje ušli u ovaj meč, nekoliko veoma opasnih napada smo videli u prvih deset minuta, posebno preko opasnog El Šaravija, a već u sedmom minutu smo videli i gol.

El Šaravi je odlično prošao po strani, uposlio Keisukea Hondu koji je rutinski savladao golmana gostiju za 1:0.

Nakon gola Milan je nastavio sa napadima, dobru priliku propustio je Žeremi Menez, kasnije i Muntari, rezultat je ostao nepromenjen do kraja poluvremena.

Fizički su bili dominantniji igrači Milana u ovom meču, posebno se to videlo u duelima Aleksa i Klosea, kao i u duelima De Jonga i Bilje.

Italy Soccer Serie A

Do gola u drugom poluvremenu se čekalo do 56. minuta. Tada je Abate uputio opasan centaršut, Muntari je bio najprisebniji i pogodio je za 2:0. Odmah je u igru Pioli poslao Filipa Đorđevića, ali mu se ta izmena nije isplatila.

Samo minut nakon što je napravio tu izmenu sudija je dosudio penal za Milan. Abate je ponovo bio koban po Lacijale, De Vrij je napravio faul, a siguran izvođan sa bele tačke bio je Žeremi Menez.

Ipak, Lacio se nije predavao nakon tog penala. Samo tri minuta je trebalo fudbalerima iz glavnog grada Italije da smanje rezultat. Đorđević je uspeo da prouzrokuje paniku među štoperima Milana, Aleks je zahvatio loptu, ali je ona ušla u njegovu mrežu za 3:1. Bila je ovo prva greška Aleksa na meču, ali veoma kobna po njegov tim.

Videli smo i neverovatan promašaj Nijanga nakon asistencije El Šaravija, možda i najboljeg igrača na meču, a rezultat je ostao nepromenjen.

U nadoknadi vremena penal je dosuđen za Lacio, mogli smo da gledamo dramu na samom kraju, ali je ona izostala pošto je Kandreva promašio kazneni udarac.

Ovo je, ujedno, bilo sve zanimljivo što smo videli na ovom meču, Milan je sasvim zasluženo slavio rezultatom 3:1.

Pored ovog meča, odigran je i meč između Atalante i Verone u kome nije bilo golova, a ukupno je na tom meču bilo upućeno četiri šuta u okvir gola. Boško Janković je odigrao celu utakmicu za Veronu.

Najbolje šanse na utakmici propustili su Denis za Atalantu i Janković i Toni za Veronu.