Serija A - Roma ispratila goste sa pet komada u mreži, Laciju samo bod!

nedelja 21.02.2016.
22:37

Večernji program u Seriji A obeležili su rimski klubovi, a to se posebno odnosi na odličnu Romu.

Beta/AP Photo/Alessandra Tarantino

Lacio je najpre gostovao Frozinoneu, ali se sa tog gostovanja vraća sa samo jednim osvojenim bodom, bilo je 0:0.

Lacijali su posle lošeg početka sezone popravili formu i počeli su da napadaju Ligu Evrope, ali su posle ovog remija na osmom mestu. Nebeskoplavi imali su više šansi, a najbolje su propustili Filip Djordjević i Vesli Hedt.

Frozinone je u drugom poluvremenu imao dobru šansu u drugom poluvremenu, ali je meč završen bez golova.

Lacio sada ima 37 bodova, jedan manje od sedmoplasiranog Sasuola, koji je ranije danas posle preokreta pobedio Empoli sa 3:2.

A u poslednjem meču današnjeg programa 26. kola Serije A, Roma je na svom ''Olimpiku'' deklasirala Palermo sa 5:0 i tako nastavila seriju pobeda na domaćoj sceni.

U senci najnovijih dešavanja oko Frančeska Totija (opširnije OVDE), prvo poluvreme obeležio je Edin Džeko, koji je u 30. minutu postigao vodeći gol, ali će se iz ovog meča pamtiti i njegov veliki promašaj koji možete da vidite OVDE.

A posle sedam minuta igre u drugom poluvremenu, Džeko je asistirao Keiti za 2:0, a onda je u periodu od 60. do 62. minuta Salah otklonio sve dileme sa svoja dva pogotka.

Tačku je u samom finišu meča stavio Edinm Džeko za konačnih 5:0.

Ranije danas, Fiorentina je u gostima pobedila Atalantu sa 3:2 i zadržala treće mesto tabele. U ostalim mečevima, Đenova je pobedila Udineze sa 2:1, a Torino i Karpi odigrali su 0:0