ponedeljak 24.11.2014.
22:38

I Đenova i Palermo prekinuli su svoju seriju pobeda i odigrali nerešeno, 1:1.

Sportske.net

Kada se pogleda sadržaj prvog poluvremena, činilo se da će ova utakmica biti veoma efikasna i da će rivali puniti do vrha, pa je poprilično iznenađenje što je rezultat iz 30. minuta ostao na kraju.

Već u sedmom minutu Palermo je došao do vođstva preko Dibale i tako priredio "hladan tuš" domaćim navijačima.

Ipak, Đenova je odmah jurnula napred, imala inicijativu, mada nije bilo završnog pasa. Dibala je onda u 28. minutu mogao da pošalje i drugu loptu u mrežu, ali je odbrana domaćina izbacila loptu sa same gol linije.

Ubrzo je stigla i kazna, Andrea Bertolaći je pokupio "otpadak" u šesnaestercu gostiju i izjednačio rezultat na 1:1.

Samo dva minuta kasnije, Đenova je mogla i do potpunog preokreta, ali je Sorentino odlično odbranio šut Antonelija.

U 36. minutu ponovo sjajni Dibala sa još jednim odličnim udarcem, ali je ovoga puta Perin bio na visini zadatka.

Drugo poluvreme nije bilo tako sadržajno. Prvu šansu su imali gosti preko Vaskeza, koji je posle fantastičnog solo prodora pogodio stativu. Kvajson je imao novu priliku za goste, ali je ponovo Perin odbranio njegov udarac glavom.

U 76. minutu viđena je jedna od najlepših akcija na meču. Pinilja i Antoneli su razmenili nekoliko dodavanja, potpuno izbacili odbranu gostiju, ali napadač Đenove nije bio precizan i rezultat je ostao nepromenjen.

Sa konačnih 1:1 verovatno nisu potpuno zadovoljni ni jedni ni drugi, pošto su imali prilike da dođu do pobede, ali su pružili lepu predstavu gledaocima u Đenovi.