Serija A - Novi poraz Lacija, Liga Šampiona sve dalja!

subota 28.01.2017.
19:54

Fudbaleri Lacija ugostili su Kjevo u 22. kolu Serije A.

BETA/AP Photo/Gregorio Borgia

Izabranici Simonea Inzagiju i drugu put zaredom su poraženi u okviru italijanskog šampionata, nakon poraza od Juventusa u minulom kolu, sada su kod kuće poraženi od ekipe Kjeva.

Na kraju je bilo 0:1 (0:0) na "Olimpku" domaćin je bio daleko bolji rival ali su se gosti "poslednji smejali".

Prvu sjajnu priliku imao je srpski reprezentativac Filip Đorđević u 23. minutu, ali je iskusni Stefano Sorentino ukrotio njegov udarac glavom.

Nekih 10ak minuta kasnije Felipe Anderson je imao idealnu priliku, izbio je sam pred Sorentina ali je šutirao pravo u golmana gostiju.

Dobru šansu u drugom delu propustio je i Senad Lulić, bosanski internacionalac je snažno šutirao "na prvu", ali je njegov udarac otišao pored leve stative gola gostiju.

Umalo da Favio Kaćijatore šokira sve na stadionu u 82. minutu, šutirao je sa ivice šesnaesterca ali je lopta prošla tik pred leve stative.

Samo minut kasnije pokušao je još jednom Felipe Anderson, ali je njegov udarac ovoga puta otišao pored gola.

U poslednjem minutu regularnog dela, muk na stadionu. Gobi šalje jednu loptu u kazneni prostor domaćina, Ingleze uspeva da se namesti na udarac i pogađa mrežu iza leđa Strakoše.

Na kraju drugi vezani poraz Lacija, ostaju četvrti sa 40 bodova, dok je Kjevo 10. sa 12 bodova manje.

U prvoj postavi "Nebeskoplavih" od starta su bili srpski internacionalci Dušan Basta, Sergej Milinković-Savić i Filip Đorđević, ali je samo popularni "SMS" ostao čitav meč na terenu. Na drugoj strani od prvog do poslednjeg minuta igrao je Ivan Radovanović.