Serija A - Napoli u seriji, pobeda u Firenci

nedelja 09.11.2014.
20:04

Sjajni Napoli nije izgubio još od 21. septembra ako gledamo rezultate Serije A, igra sve bolje i nakon pobede nad Romom zabeležili su i pobedu na Fiorentinom.

Beta/AP Photo/Fabrizio Giovannozzi

U duelu dve ekipe koje ove sezone igraju u Ligi Evrope uspešnija je bila ekipa Rafaela Beniteza, na kraju su slavili minimalnu pobedu.

Globalno gledano, Napoli je bio bolja ekipa danas, a gol Iguaina je bio dovoljan za nova tri boda, tako da su se sada probili do trećeg mesta, samo su na bod iza Rome koji svoj meč igra večeras od 20:45.

Više su pretili gosti u prvom delu igre, najviše preko ubojitog Iguaina, dok je kod domaćih najvredniji pomena bio udarac Babakara u 18. minutu nakon koga se zatresla prečka.

Gol je pao u 61. minutu, Iguain je zakucao loptu pod prečku nakon što se lopta odbila do njega. Pokazao je prisebnost, doneo je ovako nova tri boda Napoliju.

Viola je imala najbolju priliku pred kraj da preko Gomeza dođe do izjednačenja, ali je Mario Gomez pogodio prečku.